Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Alanyaspor Teknik Direktörü Kalpar: "Maça başlamadan önce tedirgindim. Bu maçın çok zor geçeceğini düşünüyordum. Fakat 2-0'dan sonra çok rahatladık" - Şanlıurfaspor Teknik Sorumlusu Dağ: "Şanlıurfaspor için sıkıntılı bir süreç başladı. İki hafta üst üste mağlubiyetimiz var. Urfalı olarak üzülüyorum. İnşallah düzeltmeye çalışacağız"

ANTALYA (AA) - Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar,  PTT 1. Lig'de 4-0 kazandıkları Şanlıurfaspor maçına ilişkin, "Maça başlamadan önce tedirgindim. Bu maçın çok zor geçeceğini düşünüyordum. Fakat 2-0'dan sonra çok rahatladık" dedi.

Kalpar, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Şanlıurfaspor karşısında çıkışlarını sürdürdüklerini söyledi.

Karşılaşmadan çok net bir skorla ayrıldıklarını dile getiren Kalpar, "Maça başlamadan önce tedirgindim. Bu maçın çok zor geçeceğini düşünüyordum. Fakat 2-0'dan sonra çok rahatladık. Hele 3-0'dan sonra daha çok rahatladık. Net pozisyonlar bulduk, daha da farklı olabilirdi ama ne olursa olsun serimizi devam ettirmek çok önemliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum" şeklinde görüşlerini aktardı. 

Ligde 5'te 5 yaparak önemli bir seri yakaladıklarını dile getiren Kalpar, önlerinde çok daha önemli maçlarının olduğunu ifade etti. Haftaya karşılaşacakları Kardemir Karabükspor'un 22 puanı olduğuna işaret eden Kalpar, şöyle konuştu: 

"Karabükspor şampiyonluğa oynayan bir takım. Dolayısıyla kendi sahamızda oynamanın avantajını iyi kullanıp bu maçı da kazanmak istiyoruz. Kazandığımız takdirde çok daha büyük bir avantajımızın olacağını düşünüyorum."

 Şanlıurfaspor Teknik Sorumlusu Hüseyin Dağ ise maçın ilk yarısında iyi oynadıklarını ve pozisyonlar da ürettiklerini söyledi.

İkinci yarıda yedikleri ikinci golle oyun disiplininden uzaklaştıklarını dile getiren Dağ, "Bunun sonucunda da 4-0 gibi ağır bir yenilgi aldık. Burada Alanyaspor'u aldıkları galibiyetten dolayı kutluyorum. Şanlıurfaspor için sıkıntılı bir süreç başladı. İki hafta üst üste mağlubiyetimiz var. Urfalı olarak üzülüyorum. İnşallah düzeltmeye çalışacağız. Muhakkak da düzelecektir diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.