Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Antalyaspor Teknik Sorumlusu Uğurlu: - "İkinci yarı 10 kişiyle müthiş bir şekilde mücadele ettik. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum" - Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Korkmaz: - "Üçüncü golü biz bulacakken, Antalyaspor buldu"

ANTALYA (AA) - Antalyaspor Teknik Sorumlusu Mehmet Uğurlu, Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Mersin İdmanyurdu'nu 3-2 yendikleri maçla ilgili "İkinci yarı 10 kişiyle müthiş bir şekilde mücadele ettik. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum" dedi.

Uğurlu, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, hafta içinde gelişen olaylardan sonra teknik direktör Yusuf Şimşek'in yerine göreve geldiklerini hatırlattı.

Hafta başından itibaren takım kaptanı Eto'o ile takımı maça hazırladıklarını ifade eden Uğurlu, şöyle konuştu:

"Bu maçın çok önemli olduğunu biliyorduk. Altı puan değerinde olan bir maçtı. Maça iyi başladık, şanssız bir şekilde 10 kişi kaldık. Arkasından kalecimiz Ozan'ın ısınmadan oyuna girmesinden dolayı yan toptan ikinci golü yedik ama yılmadık. Başaracağımıza inanıyorduk. Devre arasında konuştuk. Bu maçı koparabileceğimizi biliyorduk. İkinci yarı 10 kişiyle müthiş bir şekilde mücadele ettik. Oyuncularımı alınlarından öpüyorum. Bu zaferi de bütün Antalya taraftarına armağan ediyoruz."

 

- Mersin İdmanyurdu cephesi

 

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Bülent Korkmaz da karşılaşmanın izahının olmadığını ifade ederek, ilk yarıda skor 2-0 iken ve rakip 10 kişi kalmışken üçüncü golü bulmaları gerektiğini söyledi.

İkinci yarıya da iyi başlamalarına ve ilk golü yemelerine rağmen yine üçüncü golü bulabileceklerini dile getiren Korkmaz, "Üçüncü golü biz bulacakken, Antalyaspor buldu. Bu tür maçlarda konsantrasyonun düşmemesi gerekiyor. Özellikle girdiğimiz pozisyonları mutlaka değerlendirmemiz gerekiyordu. Olmadı, Antalyaspor'u tebrik ederim" diye konuştu.