MAGİAD üyeleri, Kuzey Irak'a iş gezisi gerçekleştirdi

MAGİAD üyeleri, Kuzey Irak'a iş gezisi gerçekleştirdi
MAGİAD üyeleri, Kuzey Irak'a iş gezisi gerçekleştirdi
ANTALYA (AA) - Manavgat Girişimci İş Adamları Derneği (MAGİAD) üyeleri, yeni pazarların açılması, yeni ihracat sektörlerinin araştırılması ve dış...

ANTALYA (AA) - Manavgat Girişimci İş Adamları Derneği (MAGİAD) üyeleri, yeni pazarların açılması, yeni ihracat sektörlerinin araştırılması ve dış ticarette yeni kapıların açılması amacıyla Kuzey Irak 'a iş geliştirme gezisi gerçekleştirdi.

Erbil, Duhok ve Zakho şehirlerindeki iş görüşmeleri, toplantılar ve kurum ziyaretleri hakkında bilgi veren MAGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Aslan, Türkiye 'nin Irak'a ihracatının 2013 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 13 milyar dolara ulaştığını belirtti.

 Kuzey Irak'ta yabancı sermaye sahiplerine vergi kolaylığının sağlandığını kaydeden Aslan, Irak'ta son dönemde meydana gelen ticari gelişmeler ve artan talebin Türkiye için önemli bir fırsat olacağını vurguladı.

MAGİAD üyelerinden Umut Sönmez ise dernek yöneticilerine gerçekleştirdikleri başarılı organizasyon için teşekkür etti. Sönmez, "Kuzey Irak ziyaretimiz ufuk açıcı, verimli ve sektörlerin gelişeceği bir ziyaret oldu" dedi.