Manavgat arıtmada sona yaklaşıldı

Manavgat arıtmada sona yaklaşıldı
Manavgat arıtmada sona yaklaşıldı
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Manavgat'ta yaşanan çevre kirliliği ve koku sorununu bitirmek için...

ANTALYA (AA) - Antalya  Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Manavgat'ta yaşanan çevre kirliliği ve koku sorununu bitirmek için inşaatına başlanan Atıksu Arıtma Tesisi'nde sona yaklaşıldı. 

 Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalya'nın önemli turizm ilçelerinden Manavgat'ta son yıllarda yaşanan çevre kirliliği ve koku sorunlarını çözmek için yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğü bildirildi.

ASAT Genel Müdürlüğü'nün Büyükşehir Yasasıyla dev yatırımlar yaparak koku sorunlarını çözüme ulaştırdığı belirtilen açıklamada, Manavgat ve Kumköy Atıksu Artıma Tesisleri'nde gerçekleşecek kapasite artırımı ve koku giderme sistemleriyle Manavgat'ın son yıllarda yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağı belirtildi.

Manavgat  Atıksu Arıtma Tesisi'nin günlük 50 bin metreküp kapasiteden 75 bin metreküpe çıkarılacağı da kaydedilen açıklamada, 100 bin metreküp yeni ön arıtma, çamursuzlaştırma ve koku giderme sistemlerin de tesise ilave edileceği vurgulandı.