Manavgat Belediye Başkanı Sözen:

Manavgat Belediye Başkanı Sözen:
Manavgat Belediye Başkanı Sözen:
- "Kimse Manavgat Belediyesini ihanetle suçlayamaz. Buna izin vermeyiz. Siz 8 bin rögar kapalıymış da bu yüzden Manavgat'ı sel basmış gibi gösteremezsiniz"

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş'ün kurumu "ihanet etmekle" suçladığını belirterek, "Kimse Manavgat Belediyesini ihanetle suçlayamaz. Buna izin vermeyiz. Siz 8 bin rögar kapalıymış da bu yüzden Manavgat'ı sel basmış gibi gösteremezsiniz" dedi.

Başkan  Sözen, makamında düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlük uygulamasını tanımadığını söyledi. Sistemin yasal olmadığını savunan Sözen, Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş'ün belediyeye yönelik iddialarına da tepki gösterdi.

 

Büyükşehir Belediyesinin Manavgat'ta rutin hizmetleri vermediğini iddia eden Sözen, şöyle konuştu:

"Sen kış girerken, rutin yapman gereken hizmeti vermemişsin. Daha bir adet rögar bile temizlememişsin. Hiçbir şekilde kendine düşeni yapma, kalk Manavgat Belediyesini suçla. Belediye başkan yardımcılarım, birim müdürlerim, Büyükşehir'in sorumluluğunda olan alt yapıyla ilgili sorumluluk noktasında olan ekiplere yardım edebilmek adına sokaktaydı. Benim gurur duyduğum bir ekibi Manavgat'a benimle birlikte ihanet etmekle suçlayacaksın. Haddinizi bileceksiniz, ölçünüzü bileceksiniz."

 

Başkan Sözen, Manavgat Belediyesi'nin kötülenip halkla karşı karşıya getirilecek bir kurum olmadığını vurguladı Manavgat'ta 7 bin 973 rögar bulunduğunu kaydeden Sözen, Büküş'ün açıklamalarında bahsettiği rögarın 9521 Sokak'ta bulunduğunu ifade etti. Sokaktaki iki rögarın kapanmasının tüm Manavgat'ta sel felaketi yaşandığı şeklinde gösterilmeye çalışıldığını belirten Sözen, "Kimse Manavgat Belediyesini ihanetle suçlayamaz. Buna izin vermeyiz. Siz 8 bin rögar kapalıymış da bu yüzden Manavgat'ı sel basmış gibi gösteremezsiniz. Kendi zafiyetinizi, eksikliğinizi, iş bilmezliğini Manavgat Belediyesine mal edeceksiniz. Yok öyle, vatandaşa da yedirmeyiz, kendimiz de yemeyiz" dedi.

 

Sözen, ilçede geçen yıl yaşanan sel felaketinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sorunu en kısa sürede çözme sözü verdiğini hatırlattı. İlçede sorunun çözümüne yönelik henüz adım atılmadığını savunan Sözen, şunları söyledi:

"Son günlerde yağmur suyu çalışmaları göstermelik, programsız şekilde yapılıyor. Manavgat'ta sorumlu aramaya çalışan yapılar, Antalya'yı bir sorgulasın. Dünya turizminin gözde kenti Antalya, Venedik gibiydi. Yasal sorumluluğunuz varsa oturacaksınız, üstleneceksiniz. Yapamadığınızı da halka ifade edeceksiniz. Bizler Büyükşehirin yapması gerektiği işleri yapmaya gayret ediyoruz. Kazılan yerler aylarca kalıyor. Patlaklar tamir edilmiyor, halk hizmet alamıyor, biz gidiyor yapıyoruz halk mağdur olmasın diye."