Manavgat Belediyesi peyzaj düzenlemesi yapıyor

Manavgat Belediyesi peyzaj düzenlemesi yapıyor
Manavgat Belediyesi peyzaj düzenlemesi yapıyor
ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi, şehre giriş bölgelerinin görsel olarak güzelleştirilmesi amacıyla peyzaj düzenlemesi çalışması...

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi, şehre giriş bölgelerinin görsel olarak güzelleştirilmesi amacıyla peyzaj düzenlemesi çalışması başlattı. 

Belediyeye ait yeşil alanı kapsayan düzenleme, bir kilometrelik alanda yapılmaya başlandı. Hazırlanan projeye göre çevre yolu güzergahı boyunca su gösteri göletleri, gezinti yolları, oturma alanları, aydınlatma sistemleri yerleştirilerek alanın güvenliği ve görselliğinin sağlanacağı belirtildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, çevre yolu etrafında yapılacak düzenlemenin  kent kimliğine estetik kazandıracağını söyledi.  

Manavgat'ı her yıl 4 milyon turistin ziyaret ettiğini belirten Sözen, şöyle konuştu:

"Bu nedenle Manavgat'ımızda çevre yollarının görüntüsü önem kazanıyor. Yerli ve yabancı ziyaretlerimiz kentle ilgili ilk izlenimlerini çevre yollarından geçerken ediniyor. Çevre yolu düzenleme çalışmalarını uzun süredir planlıyorduk. Hayata geçirmek şimdi nasip oldu. Belediye hizmetlerimizde öncelikli amacımız daha yaşanabilir ve güzel bir Manavgat'ı geleceğe bırakabilmek. Bu amaçla düzenleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  manavgat

  ,

  Belediye

  ,

  kent

  ,

  Gösteri