Manavgat Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Manavgat Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Manavgat Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı
ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL SEN) arasında 2015 yılını kapsayan toplu...

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi ve Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL SEN) arasında 2015 yılını kapsayan toplu sözleşmesi imzalandı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve TÜM BEL SEN Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle belediyede görev yapan 343 memur, yasanın gerektirdiği 80 lira iyileştirme zammı ve bir defaya mahsus Kurban Bayramı'nda 600 lira, Ramazan Bayramı'nda ise 300 lira sosyal denge tazminatı almaya hak kazandı.

TÜM BEL SEN Antalya Şubesi Başkanı İlhan Karakurt, çalışanlarının hakkını her zaman koruyan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e sendika ve memurlar adına teşekkür etti.

Başkanı Şükrü Sözen de imzalanan sözleşmenin tüm memurlara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Sözen, şöyle konuştu:

"Görev süremizde her zaman emekçinin hakkının korumaktan yana olduk. Şüphesiz ki çalışan memurlarımızın daha fazla refah içinde yaşamasını isteriz. Ancak Büyükşehir Yasası'nın getirdiği şartlar ve günümüzün ekonomik koşulları yüzünden bütçemiz biraz daralmış durumda. Emekçi memurlarımız en fazla iyileştirmeyi hak ediyor. Belediye imkanları ölçüsünde en iyi iyileştirmeyi sendikamızla görüşerek yaptık. Bütün memurlarımıza hayırlı olsun."