"Manavgat MATSO Turizm Fakültesi" için protokol imzalanacak

"Manavgat MATSO Turizm Fakültesi" için protokol imzalanacak
"Manavgat MATSO Turizm Fakültesi" için protokol imzalanacak
ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından ilçeye yaptırılacak turizm fakültesi için MATSO ile Akdeniz Üniversitesi...

ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından ilçeye yaptırılacak turizm fakültesi için MATSO ile Akdeniz Üniversitesi arasında protokol imzalanacak.

Protokol hakkında bilgi veren MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MATSO Turizm Fakültesi'nin ilçede kurulması hedeflenen Manavgat Şelale Üniversitesi'nin önemli adımlarından biri olduğunu söyledi.

Kalabalık bir davetli topluluğunun katılacağı törende ilçede tarihi günlerden birinin yaşanacağını belirten Boztaş, protokole tüm Manavgat halkını davet etti.

 Protokolün ardından ihale sonrasında inşaat çalışmalarına başlayacaklarını bildiren Boztaş, inşaatı bir yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.  

Boztaş, "Bakanlık izinleri, tüm işlemler tamamlandı. İhale süreci ve yer tesliminin ardından inşaatı bir yıl içerisinde tamamlayıp bitirmeyi düşünüyoruz" dedi.

İlçe ekonomisin turizm ağırlıklı olduğunu dile getiren Boztaş, fakültenin yapılması ile ilçedeki kalifiye eleman sıkıntısının sona ereceğini kaydetti.  

Öte yandan protokolün 20 Mart Cuma günü Otogar MATSO Toplantı Salonu'nda Boztaş ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe arasında imzalanacağı bildirildi.