Manavgat MATSO Turizm Fakültesi için protokol imzalandı

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi için protokol imzalandı
Manavgat MATSO Turizm Fakültesi için protokol imzalandı
ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde MATSO Turizm Fakültesi inşaat yapım protokolü, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı...

ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde MATSO Turizm Fakültesi inşaat yapım protokolü, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve Murathan Hamam Sauna Turizm Gıda İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güneş arasında imzalandı.

MATSO hizmet binasında gerçekleşen imza törenine, Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı (MAYÖV) yönetimi, Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Turgay Akar katıldı.

Protokolde konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fakülte inşaatını 300 günde tamamlamayı ve fakülteyi 2016-2017 akademik yılında açmayı planladıklarını söyledi.

Belediyeye inşaat ruhsatı için müracaat ettiklerini hatırlatan Boztaş, "Şantiye şefliği ve müteahhit için imza bekletiliyordu. İmzalar tamamlandıktan firma inşaata başlayacak. Ramazan Bayramı'nın ardından bir temel atma töreni gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Boztaş, Manavgat Üniversitesinin kurulması için iki fakülte binasının daha yapılması gerektiğini bildirdi. İlçede hayırseverlerden tarafından birçok okul yaptırıldığını hatırlatan Boztaş, okul binalarının yapım maliyetlerine fakülte binalarının yaptırılabildiğini belirterek, fakülte yapımı için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Murat Güneş ise şirket olarak ilçenin ilk fakültesinin inşaatını yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Güneş, "Bu inşaatı yaparken maddi zararımız olabilir. Ekibimizle Manavgat'a fakülte inşaatını yapmanın gururunu yaşayacağız. 300 günü beklemeden inşaatı 210 gün gibi sürede tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.