Manavgat'ta festivaller ertelendi

Manavgat'ta festivaller ertelendi
Manavgat'ta festivaller ertelendi
- Manavgat Belediyesi tarafından ilçede düzenlenecek festivallerin ertelendiği bildirildi

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi tarafından 11-13 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 20. Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali ile 10-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 15. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivalinin ileri bir tarihe ertelediği duyuruldu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı yazılı açıklamada, terör olayları nedeniyle festivalleri erteleme kararı aldıklarını bildirdi. Asker ve polislerin şehit haberlerinin herkesi derinden yaraladığını vurgulayan Sözen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Tüm bunlar yaşanırken Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkisinde hain saldırı sonucu Manavgatımızın evladı Uğur Yıldız'ın şehadet mertebesine ulaştığı haberi ise yüreklerimize kor gibi düşmüştür. Türkiye 'de son günlerde artan terör olaylarını şiddetle lanetliyor, tüm ulusumuza, Manavgat halkına, asker ve polislerimize başsağlığı dilerken, içinde bulunduğumuz bu ortamda 11-13 Eylül tarihlerindeki 20. Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivalimizi ve 10-18 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 15. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivalimizi ileri bir tarihe ertelediğimizi kamuoyuna duyururuz. Şehit düşen tüm askerlerimize ve Uğur Yıldız'a Allah'tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah böylesi acıları toplumumuza bir daha yaşatmasın."

20. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali terör olayları ve şehit cenazeleri nedeniyle daha önce de ertelenmişti.