Manavgat'ta şehit Uğur Yıldız için mevlit okutuldu

Manavgat'ta şehit Uğur Yıldız için mevlit okutuldu
Manavgat'ta şehit Uğur Yıldız için mevlit okutuldu
ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi tarafından, eylül ayında Dağlıca'da şehit olan sözleşmeli piyade er Uğur Yıldız için mevlit okutuldu.Perşembe...

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi tarafından, eylül ayında Dağlıca'da şehit olan sözleşmeli piyade er Uğur Yıldız için mevlit okutuldu.

Perşembe Pazarı'nda düzenlenen mevlite şehit Uğur Yıldız'ın yakınları, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Manavgat Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ufuk Aruk, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, ve vatandaşlar katıldı.

Mevlitin ardından vatandaşlara, Manavgat Belediyesinin hazırladığı helva, kavurma, pilav ve ayran ikram edildi.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Üzerinde yaşadığımız bu topraklar için gözlerini bile kırpmadan canlarını vermiş, kanlarını dökmüş şehitlerimize karşı borcumuz hiçbir zaman ödenemez. Amacımız okuttuğumuz mevlit ve dualarla yüreklere birer nebze olsun su serpmek. İnşallah dualarımız kabul olur ve cennet mertebesinde bulunan Uğur Yıldız ve tüm şehitlerimizin makamına erişir. İnşallah Uğur Yıldız bölgemizden verdiğimiz son şehidimiz olur. Allah bizlere bir daha böyle acılar göstermez. Ruhu şad olsun."