Manavgat'ta silahlı soygun ve gasp zanlılarına operasyon

Manavgat'ta silahlı soygun ve gasp zanlılarına operasyon
Manavgat'ta silahlı soygun ve gasp zanlılarına operasyon
- Manavgat ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda silahlı soygun, yağma ve gasp suçlarına karıştıkları gerekçesiyle 5 kişi yakalandı - Gözaltına alınan zanlılardan 3'ü tutuklandı

ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde silahlı soygun, yağma ve gasp olaylarına karıştıkları öne sürülen 5 kişi yakalandı. Zanlılardan 3'ü sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Manavgat'ta son dönemde soygun, yağma ve gasp olaylarındaki artış üzerine İl Jandarma Komutanlığı ve Manavgat Jandarma Komutanlığı ekiplerince inceleme başlatıldı. Olaylara karıştığı iddia edilen kişilerin Side Mahallesi'nde bir evde kaldıkları tespit edildi.

Eve yapılan operasyonda A.A, U.M. ve Z.Y. gözaltına alındı. Zanlıların ifadeleri doğrultusunda olaylara karıştığı ileri sürülen H.Ö. ve E.T. de Side'de bir otomobilde yakalandı.

Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramada, soygunlarda kullanıldığı belirlenen el aletleri, kar maskesi, eldiven, bir miktar kenevir tohumu, uyuşturucu hap, demir muşta, kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait mermiler, pompalı av tüfeği ve bu tüfeğe ait fişekler, çalıntı olduğu belirlenen para , sigara, içki, müzik aletleri, uydu cihazı, oto teybi, kol saatleri, elektronik eşyalar, butik malzemeleri, telefon kartları, LCD televizyon, araç plakası ve bir motosiklet ele geçirildi.

Yakalanan 5 zanlı jandarmadaki işlemlerin ardından Manavgat Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan Z.Y, U.M. ve H.Ö. çıkarıldıkları mahkemece "silahlı soygun, gasp ve yağma" suçlamalarıyla tutuklandı. A.A. ve E.T. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.