Manavgat'ta taş heykel sempozyumu düzenlenecek

Manavgat'ta taş heykel sempozyumu düzenlenecek
Manavgat'ta taş heykel sempozyumu düzenlenecek
- Manavgat Belediyesi 28 Eylül-16 Ekim tarihlerinde "Taş ve Su" temalı "Taş Heykel Sempozyumu" düzenleyecek

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi arasında "2015 Manavgat Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu Protokolü" imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi ve Manavgat Belediyesi arasında tarafların yükümlülüklerini belirlemek amacıyla hazırlanan protokolü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Sadettin Sarı imzaladı.

Sempozyum ile ilgili çalışmaların Manavgat Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcıları mimar Sebahat Çevik ve Aydın Öz, Güzel Sanatlar Fakültesi adına Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu ile Heykel Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Hanife Yüksel'in yürüteceği belirtildi.

Protokol töreninde konuşan Dekan Sarı, Manavgat'ın doğal, tarihsel ve kültürel güzellikleriyle Antalya'nın ve bölgenin çok özel bir yerleşimi olduğunu söyledi.

Bu farkındalığı yükseltmek ve yüksek prestijli bir Manavgat markası yaratmak amacıyla taş ve su temalı Taş Heykel Sempozyumunu düzenleyeceklerini bildiren Sarı, 28 Eylül -16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek sempozyuma yerli ve yabancı 10 sanatçının davet edileceğini kaydetti.

Başkan Sözen ise Manavgat'ta kültür ve sanata her zaman önem verdiklerini vurguladı.

Manavgat'ın marka değerini güçlendirirken sanatın büyüleyici ve etkili gücünden yardım almayı amaçladıklarını anlatan Sözen, şöyle konuştu:

"Eylül ve ekim ayları içinde çok değerli sanatçılarımızı kentimizde ağırlamaktan onur duyacağız. Atatürk Kültür Merkezi Meydanı'nda yapmayı planladığımız sempozyumda, sanatçılarımızın çalışmalarını Manavgat halkımız da izleyebilecek. Manavgat'ımıza ve bizlere verdikleri önem ve destek nedeniyle üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi'ne ve değerli öğretim üyelerine çok teşekkür ediyorum. Sempozyumun verimli geçmesi için belediye başkan yardımcılarımız ve belediye ekibimiz seferber olacaktır."