Mardin'deki polislere silahlı saldırı

Mardin'deki polislere silahlı saldırı
Mardin'deki polislere silahlı saldırı
- Şehit polis memuru Abdullah Ümit Sercan'ın, Alanya ilçesindeki evinde taziye çadırı kuruldu - Bir yıllık evli şehit Sercan'ın, 20 gün önce baba olduğu öğrenildi

ANTALYA (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit düşen 4 yıllık polis memuru Abdullah Ümit Sercan'ın baba ocağında taziye çadırı kuruldu.

Midyat ilçesinde şüphe üzerine durdurmak istedikleri araçtaki PKK 'lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı ateş sonucu şehit olan Abdullah Ümit Sercan (28) için Alanya ilçesi Kerim Kaptanlar Sokak'taki Salur Apartmanı önünde taziye çadırı kuruldu. 

Alanya Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kurulan taziye çadırına gelen vatandaşlar Sercan ailesi yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehit Sercan'ın cenazesi, acı haberi aldıktan sonra Mardin'e giden annesi Gülten, babası Durmuş Ali ve eşi Özay'ın da katılacağı törenin ardından Alanya'ya getirilecek. Şehidin cenazesi, Alanya'da Özmüftüoğlu Camisi'nde kılınacak namazının ardından, Alanya'daki şehitliğe  defnedilecek.

-20 gün önce baba olmuştu

Şehit Abdullah Ümit Sercan'ın bir yıl önce Mardin'e tayininin çıktığı, öğretmen olan eşi  Özay'ın da 6 ay önce Midyat ilçesine tayin olduğu belirtildi.

Bir yıl önce evlenen şehit Sercan'ın 20 gün önce baba olduğu, oğluna Ali ismini verdiği öğrenildi.

Şehit haberi alan Özay ile baba Durmuş Ali ve anne Gülten Sercan dün Mardin'e gitmişlerdi.