Mardin'deki terör saldırısı

Mardin'deki terör saldırısı
Mardin'deki terör saldırısı
- Saldırıda şehit olan emniyet amiri İbrahim Halil Aksoy'un Alanya ilçesindeki evinin önünde taziye çadırı kuruldu - Şehit Aksoy'un komşusu Sandal: - "İki çocuğu, yaşlı bir de annesi vardı, ona da bakıyordu. 'Geri döneceğim' diye gitti. Alanya'yı seviyordu"

ANTALYA (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy'un Alanya'daki evinin önünde taziye çadırı kuruldu.

Şehit Aksoy için Alanya ilçesi Kızlarpınarı Mahallesi Ezgi Apartmanı önünde belediye ekiplerince hazırlanan taziye çadırında komşularının bekleyişi sürüyor.

Şehidin komşusu Erdal Sandal, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aksoy ile yaklaşık 10 yıldır komşu olduklarını söyledi.

Şehidin evinin anahtarının kendilerinde bulunduğunu belirten Sandal, "Geçici görevle Mardin'e gitti. İki çocuğu, yaşlı bir de annesi vardı, ona da bakıyordu. 'Geri döneceğim' diye gitti. Alanya'yı seviyordu" dedi.

Sandal, Aksoy'un aslen Şanlıurfalı olduğunu belirterek, şehidin cenazesinin Alanya'da toprağa verilmesinin beklendiğini söyledi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Büro Amirliğinde görev yapan Aksoy'un bir yıl önce Mardin'e tayininin çıktığı öğrenildi.