MATSO Başkanı Boztaş'tan ilçeye doğalgaz isteği

MATSO Başkanı Boztaş'tan ilçeye doğalgaz isteği
MATSO Başkanı Boztaş'tan ilçeye doğalgaz isteği
ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizm başta olmak üzere çok sayıda sektörde kullanılan...

ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizm başta olmak üzere çok sayıda sektörde kullanılan doğalgazın Manavgat'a gelmesi gerektiğini bildirdi.

Boztaş, yaptığı açıklamada, Döşemealtı ilçesinden Manavgat'a döşenecek doğalgaz hattı ile Manavgat, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinin de yararlanabileceğini ifade etti.

Anadolu 'da ekonomik yapısı ve gelişmişliği Manavgat kadar olmayan birçok ilçeye doğalgaz getirildiğine değinen Boztaş, "Ekonomik yapısı, gelişmişliği ve turizmi ile Türkiye 'nin en önemli ilçelerinden birisi ve yaklaşık 40 ilden daha büyük olan ilçemize doğalgaz gelmelidir" dedi.

Doğalgaz konusunda her sektörde bulunan MATSO üyelerinden ciddi talepler geldiğine değinen Başkan Boztaş, doğalgazın Manavgat'a önemli bir girdi sağlayacağına işaret etti.

Doğalgazın gelmesinin ilçeye çevre ve ekonomik açıdan ciddi katkılar sağlayacağının altını çizen Boztaş, şöyle konuştu:

"Doğalgaz, çevreye duyarlı, havayı kirletmeyen, doğaya zarar vermeyen çevreci bir enerji kaynağıdır. Şu anda Manavgat'ta bulunan işletmelerin kullandığı 1 ton dökme doğalgaz 2 bin 600 lira , bir ton tüp gaz ise 6 bin liradır. İlçemize doğalgaz boru hattının çekilmesi ile kullanılacak doğalgaz ise bin 400 liradır. Bu rakamlarda gösteriyor ki doğalgazın BOTAŞ tarafından çekilecek bir boru hattı ile ilçemize gelmesi elzemdir."