MATSO üyelerine elektronik ticaret semineri

MATSO üyelerine elektronik ticaret semineri
MATSO üyelerine elektronik ticaret semineri
- MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Boztaş: - "Her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ile Türkiye, e-ticaretin gelişimi için önemli bir potansiyele sahip"

ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından "Elektronik ticaret" (e-ticaret) konulu seminer düzenlendi.

MATSO toplantı salonunda düzenlenen seminerin açılışında Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, üyelerin sektörlerinde daha da başarılı olmaları için birçok ücretsiz seminer ve eğitim düzenlediklerini belirterek, hedeflerinin oda üyelerinin mevcut bilgilerini güncellemek, ticari ve ekonomik hayatın gerektirdiği özelliklerle donatılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Boztaş, elektronik ticaretin dünyada olduğu gibi Türkiye'de de baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü ve geleceğin pazarının olacağını ifade ederek, nüfusunun yarısı internet kullanıcısı olan Türkiye'de yaklaşık 15 bin civarında e-ticaret sitesi olduğunu belirtti.

"Her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ile Türkiye, e-ticaretin gelişimi için önemli bir potansiyele sahip" diye konuşan Boztaş, bu tür eğitim ve seminerlerin süreceğini kaydetti.

- Katılımcılara sertifika

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Teknik Programlar Bölüm Başkanı öğretim görevlisi Mehmet Şehirli tarafından verilen seminerde, e-ticaretin avantaj ve dezavantajları, araçları, temelleri, türleri, aşamaları ve püf noktaları ile sanal ödeme sistemleri, dünyada ve Türkiye'de e-ticaretin durumu hakkında bilgiler verildi. 

Yaklaşık 3 saat süren seminer sonunda katılımcılara sertifika dağıtıldı.