MATSO'dan "Dış Ticaret ve Dış Ticaret Teknikleri" eğitimi

MATSO'dan "Dış Ticaret ve Dış Ticaret Teknikleri" eğitimi
MATSO'dan "Dış Ticaret ve Dış Ticaret Teknikleri" eğitimi
ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından gerçekleşen ve Dış Ticaret Eğitmeni Hakan Akın tarafından...

ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından gerçekleşen ve Dış Ticaret Eğitmeni Hakan Akın tarafından verilen "Dış Ticaret ve Dış Ticaret Teknikleri" eğitimi tamamlandı.

Eğitimlerin tamamlanması nedeniyle MATSO binasında düzenlenen törende konuşan MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Akın, ilçenin ihracat kapasitesini artırmak için çaba gösterdiklerini, yönetim olarak göreve geldikten sonra ihracata yönelik birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi.

İhracatla ilgili çalışmalara 2013 Kasım ayında "Dünyaya Merhaba" toplantısı düzenleyerek başladıklarını anlatan Akın, "İhracata yönelik çeşitli eğitimler ve ihracat yapan firmalarımızın desteklenmesi konusunda ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilçemizin ihracat kapasitesini artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Yaptıkları çalışmalar neticesinde 2014 yılı sonunda ihracat yapan firma sayısının 27'ye, ihracat rakamlarının ise yaklaşık 1,5 milyon dolara ulaştığını bildiren Akın, "İhracata yönelik yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başladı" diye konuştu.

Törende konuşmaların ardından 3 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan 34 kişiye sertifikaları verildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  manavgat

  ,

  sanayi

  ,

  firma

  ,

  yönetim