MATSO'dan ekonomik sorunlar raporu

MATSO'dan ekonomik sorunlar raporu
MATSO'dan ekonomik sorunlar raporu
- MATSO üyelerinin yaşadığı ekonomik sorunları raporlaştırmak amacıyla her sektördeki üyeleriyle gerçekleştirdiği çalışmalara son şekli vermek amacıyla bir toplantı düzenledi

ANTALYA (AA) - Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) üyelerinin yaşadığı ekonomik sorunları raporlaştırmak amacıyla her sektördeki üyeleriyle gerçekleştirilen çalışmaların ardından sorun tespitleri ve çözümlerini netleştirmek amacıyla bir toplantı düzenledi.

MATSO Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Manavgat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komite üyeleri ve OMC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Güney katıldı.

Toplantıda yapılan çalışmalar ve anketler ile ilgili bilgiler verilirken hazırlanan rapora son şeklinin verilmesi amacıyla üyelerin görüş ve düşünceleri alındı.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, üyelerinin sorunlarını tespit etmek ve sorunların çözümleri için bilimsel bir rapor hazırlatmak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çalışmalara personelden her gruba birer üye temsilcisi atayarak başladıklarını ifade eden Boztaş, şunları kaydetti: 

"Üye temsilcisi olarak atadığımız personelimiz, üyelerimizi telefonla arayarak sorun ve taleplerini tek tek not aldı. Aramaların tamamlanmasının ardından turizmde yaşanan düşüş nedeniyle esnaflarımızın sıkıntıda olduğunu tespit ettik. Ardından oda olarak OMC Türkiye danışmanlık firması ile anlaşarak üyelerimizin sıkıntılarını yerinde tespit etmek ve bilimsel bir çerçeveye oturtmak amacıyla saha çalışmasına başladık."

Boztaş, ilçe merkezi ve turizm bölgelerindeki değişik sektördeki üyelerle gerçekleştirilen çalışmanın ardından turizm bölgesinde turistler ile anketler yapıldığını anlatarak, "Yapılan çalışmalarda turizme dayalı iş yapan ve KOBİ diye tabir ettiğimiz küçük ve orta ölçekli esnaflarımız ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bunların ekonomik sıkıntıların yanı sıra personel, eğitim gibi birçok sıkıntısı bulunuyor" ifadesini kullandı.