Mavikent Deniz Şenlikleri

Mavikent Deniz Şenlikleri
Mavikent Deniz Şenlikleri
- Kumluca Belediyesi tarafından Mavikent Mahallesi Karaöz mevkisinde gerçekleştirilen Deniz Şenliği etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Yağlı direkten bayrak alma yarışında ise büyük heyecan yaşandı

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinliklerini ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle erkene alarak, "Mavikent Deniz Şenlikleri" adı altında gerçekleştirdi.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen şenlikler renkli görüntülere sahne oldu. Mavikent Mahallesi Karaöz mevkisinde yapılan etkinliklerde, yüzme, su altında en uzun süre kalma ve tekne yarışları ile yağlı direkten bayrak alma yarışı yapıldı.

Yarışmalar öncesinde yaptıkları gösteri büyük beğeni toplayan Çinli akrobasi ekibi, gösteri sonunda izleyicileri Türk bayrağı açarak selamladı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, şenlikte yaptığı konuşmada, Mavikent Mahallesi'nde her yıl 1 Temmuz günü tüm yurtta olduğu gibi deniz şenliği etkinlikleri yapıldığını, son iki yıldır ramazan ayına denk gelmesinden dolayı etkinlikleri öne aldıklarını söyledi. 

Çetinkaya, "Eğer deniz etkinliği yapılıyorsa bunun merkezi Mavikent, Karaöz'dür. Sizler buna sahip çıktınız, bu güzelliği yaşatmaya çalışıyorsunuz. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Etkinlikte daha sonra 50, 100 ve 200 metre serbest yüzme, su altında en uzun süre kalma, tekne ve sürat motoru yarışmaları ile yağlı direkten bayrak alma yarışması gerçekleştirildi. 50 metre yüzme yarışmasında Hakan Mithat Yorgancı, 100 metre yüzme yarışmasında Toros Taşkın, 200 metre yüzme yarışmasında Rıdvan Akalan, su altında en uzun süre kalma yarışmasında Muharrem Sarıkaya, tekne yarışmasında Kaptan Şeref, sürat motoru yarışmasında "Alisya" adlı sürat motorunun ekibi birinci olurken, yağlı direkten bayrak alma yarışmasını ise geçen yılın birincisi Furkan Karaöz kazandı.

Yarışmaların sonunda dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verilirken, 40 yarışmacının katıldığı yağlı direkten bayrak alma yarışmasının birincisi Karaöz'e ise Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından 2 bin 250 lira tutarındaki para ödülü verildi.