Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:
- "1 Kasım seçimleri umarım bu ülkede yeniden istikrara vesile olur" - "Bu saatten sonra güçsüz olma, bu saatten sonra dirayetsiz, kıfayetsiz yönetimlerle yönetilme şansımız yok. Ütülürüz, yutuluruz. Bu kadar basit"

ANTALYA (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu saatten sonra Türkiye 'nin dirayetsiz olma, güçsüz olma, kifayetsiz yönetilme şansının olmadığını belirterek, "Ütürüz, yutuluruz. Bu kadar basit" dedi.

Yalçın, Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Memur-Sen Antalya Buluşması"nda yaptığı konuşmada, "Hedef Bir Milyon Üye" kampanyası çerçevesinde bir araya geldiklerini söyledi.

Kendilerine barikat kurulan günlerden, 850 bin üye sayısını geride bırakan ve bir milyon üyeyi hedefleyen bir teşkilat haline geldiklerini ifade eden Yalçın, önümüzdeki yıl Mayıs ayında bir milyon üye sayısına ulaşacaklarına inandığını belirtti. Yalçın, dün ve bugün şehit olan askerlere rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek, Türkiye'nin önemli sorunların yaşandığı bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Yalçın, 7 Haziran seçimlerine giderken Ortak Akıl Platformu olarak sivil toplum örgütlerini bir araya getirdiklerini ve bütün gazetelere tam sayfa ilan vererek, normalleşmenin devam etmesi çağrısında bulunduklarını dile getirdi. Yalçın, şöyle konuştu:

"Bizim kaygımız, bizim öngörümüz keşke doğrulanmasaydı. Ülke kaybetti. Çıkan koalisyon fotoğrafı, bin yıllık planlarını bu ülke üzerinde operasyon olarak adım adım uygulayanların, ülkedeki vesayet odaklarının yeniden harekete geçmesini sağladı. İrtifa kaybediyoruz. Türbülansa girdik. 'Bu ülkenin kaybetme lüksü yok' diye boşuna söylemiyoruz. 1 Kasım seçimleri umarım bu ülkede yeniden istikrara vesile olur. Bu ülkenin kaybetme lüksü yok. Çünkü bu ülke fincancı katırlarını ürküttü. Çünkü bu ülke dünya nimetlerinin yüzde 90'ınını paylaşan büyük devletlere, emperyalist güçlere karşı 'Dünya beşten büyüktür' deme cesaretini gösterdi."

- "Gidebileceğimiz hiçbir yer yok"

Yalçın, Türkiye üzerine günlük planların değil, 100 yıllık planların uygulandığını dile getirerek, şu anda Türkiye'nin etrafının boşaltılmış durumda olduğunu kaydetti.

Özgürlük ve etnik talep isteyenlere bakılmaması gerektiğinin ifade eden Yalçın, "Hepsi maşa, uşak. Bu ülkenin bin yıllık birlik ve beraberliğini parçalamak için nöbetleşe görev yapan insanlar. Bu saatten sonra güçsüz olma, bu saatten sonra dirayetsiz, kifayetsiz yönetimlerle yönetilme şansımız yok. Ütülürüz, yutuluruz. Bu kadar basit. Gidebileceğimiz hiçbir yer yok" diye konuştu.

Yalçın, ülkenin istikrarının mutlaka korunması gerektiğini herkesin bildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bir daha kaybetme lüksümüz yok. Alınan bütün kazanımlar bir düdükle son bulabilir. Tıpkı 5 Nisan kararlarında bütün kazanımların, birikimlerin bir kalemde bittiği o sıfır noktasına çekildiğimiz gibi. Millet iradesinin, milletin yanında durmaya devam edeceğiz. Büyümeye, ülkenin katma değerini büyütmeye devam edeceğiz."