Meteorolojiden kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı
- Batı Akdeniz ile Muğla'da çok kuvvetli yağış, denizlerde ise Bodrum-Marmaris arasında fırtına bekleniyor

ANTALYA (AA) - Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla için çok kuvvetli yağış, Bodrum -Marmaris arasında ise fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede yağışlar, sahil kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Isparta, Burdur, Antalya'nın Elmalı, Korkuteli, Akseki, İbradı, Gündoğmuş ve Muğla'nın Seydikemer ilçesinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla'nın Fethiye ile Seydikemer ilçelerinde akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağışlar bekleniyor. Yağışların oluşturabileceği sel, taşkın, hortum, yıldırım, ulaşımda aksamalar, don, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli olmaları istendi. 

Denizlerde ise Bodrum-Marmaris arasında akşam saatlerinden itibaren kuzey yönlerden 6 ila 8, açıklarda 9 kuvvetinde fırtına bekleniyor. Vatandaşların ve yetkililerin fırtına nedeniyle oluşabilecek olaylara karşı tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuldu. 

Fırtınanın öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği bildirildi.