Mevlana Kavşağı'ndaki ağaçlar Anadolu Kavşağı'na taşındı

Mevlana Kavşağı'ndaki ağaçlar Anadolu Kavşağı'na taşındı
Mevlana Kavşağı'ndaki ağaçlar Anadolu Kavşağı'na taşındı
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, başlayacak inşaat çalışmaları öncesinde Mevlana Kavşağı'nda bulunan 6 ağacı özel bir yöntemle...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, başlayacak inşaat çalışmaları öncesinde Mevlana Kavşağı'nda bulunan 6 ağacı özel bir yöntemle sökerek, Anadolu Kavşağı'nda yeniden dikti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Adnan Menderes Bulvarı'ndaki benjamin türü ağaçlar, söküm sırasında zarar görmemeleri için önce budandı. Daha sonra özel makinelerle kökünden sökülen ağaçlar, Anadolu Kavşağı'nda yeniden dikildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de çalışmaları yerinde inceledi. Türel, 5 yılda 10 milyon ağaç dikmeyi hedeflediklerini belirterek, kentteki proje alanları içinde kalan hiçbir ağacı kesmediklerine dikkati çekti.

 

Mevlana Kavşağı'ndaki 6 ağacının Anadolu Kavşağı'na nakledildiğine değinen Türel, " CHP 'li Yalova Belediyesinde asırlık ağaçlar kökünden kesiliyorken biz böylesine önemli bir duyarlılığı göstererek çevre hassasiyetimizi koruyan bir anlayışa yolumuza devam ediyoruz" dedi.