MHP Antalya Milletvekili Günal:

MHP Antalya Milletvekili Günal:
MHP Antalya Milletvekili Günal:
- (HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesi) "Dün de bizim İstanbul'daki seçim büromuza saldırı yapıldı. Bunlar karşılıklı olarak birtakım tahrikleri artırmak amacıyla yapılabilir"

ANTALYA (AA) - MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, TBMM'nin 24. yasama dönemini ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

Günal, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, TBMM'nin 24. döneminin 28 Haziran 2011'de milletvekili yemin töreni ile başladığını, kendisinin de Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçildiğini söyledi.

Bu  dönemde TBMM Genel Kurulu'nun 3 bin 850 saat çalıştığını bildiren Günal, 421 kanun tasarısı ve teklifinin görüşülüp kanunlaştığını kaydetti. Günal, kanun görüşmelerinin birçoğunda komisyon üyesi olarak önergeler hazırlayıp konuşmalar yaptığını ifade etti.

- "Turizm Çerçeve Kanunu çıkmalıydı"

Antalya'ya yapılacak en önemli hizmeti Turizm Çerçeve Kanununun çıkarılması olarak gördüğünü dile getiren Günal, "Antalya'nın Kültür ve Turizm Bakanı şansızlığı var. Kültür ve Turizm Bakanı bir türlü Antalya'dan çıkmıyor. Antalya için en önemli şanssızlık, Turizm Çerçeve Kanunu'nun çıkmamasıydı. Antalya'nın ekonomik ve ticari hayatına katkı yapacak önemli bir kanundu" dedi.

AK Parti 'nin bundan sonra neyi yapıp neyi yapmadığının kendileri için önemli olmadığını kaydeden Günal, şöyle konuştu:

"Biz 7 Haziran'dan sonra kendi iktidarımızda neleri yapacağız, onların üzerinde yoğunlaşıyoruz. Sektörel ve dar bölgeli bir teşvik sistemi ile ekonomiye yeniden üretime, yatırıma ve ihracata dönük bir yapı kazandırmak zorundayız. Ekonomik sorunları 3 yılda düzeltiriz. Orta ve uzun vadeli programlarımız var. Yeterli elemanımız da var."

- "Seçime kadar birtakım provokasyonları duyarsınız"

Bir gazetecinin, "HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusunu Günal, şöyle yanıtladı:

"Seçime kadar birtakım provokasyonları duyarsınız. Bu gibi konular hassas ortamlarda biraz daha tahrikleri artırmak için olur. Dün de bizim İstanbul 'daki seçim büromuza saldırı yapıldı. Bunlar karışıklı olarak birtakım tahrikleri artırmak amacıyla yapılabilir. Burada güvenlik güçlerinin uyanık olması lazım. Hangi partiye olursa olsun bunlar hoş görülecek şeyler değil."