MHP, Antalya'da müzikli seçim kampanyası yapmayacak

MHP, Antalya'da müzikli seçim kampanyası yapmayacak
MHP, Antalya'da müzikli seçim kampanyası yapmayacak
- MHP Antalya İl Başkanı Kaya: - "Şehitlerimizin ruhunu incitmemek, gözyaşı döken şehit yakınlarımızın acılarına ortak olmak ve yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak evlatlarımızı derslerinde rahatsız etmemek adına, MHP Antalya teşkilatları olarak, müzik sistemli, gürültülü seçim kampanyası yapmama kararı aldık"

ANTALYA (AA) - MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya, "Şehitlerimizin ruhunu incitmemek, gözyaşı döken şehit yakınlarımızın acılarına ortak olmak ve yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak evlatlarımızı derslerinde rahatsız etmemek adına, MHP Antalya teşkilatları olarak, müzik sistemli, gürültülü seçim kampanyası yapmama kararı aldık" dedi.

Partisinin Antalya İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Kaya, Türkiye'nin yeniden bir seçim sürecine girdiğine vurgu yaparak, seçim yapılacak olmasının tek sorumlusunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yöneticileri olduğunu savundu.

Kaya, 7 Haziran'dan bu yana beşi Antalya'da olmak üzere 133 vatan evladının hain pusularla şehit düştüğünü belirterek, "analar ağlamasın' diyenler, Anadolu'nun her bir yanını ağlayan analarla doldurmuşlardır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin böyle bir ortamda seçime girmenin ülke açısından büyük risk taşıdığını ifade ettiğini aktaran Kaya, buna rağmen AK Partinin 1 Kasım tarihinde seçim kararı aldığını söyledi.

Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Böylesi bir ortamda, analar ağlarken, vatanın her bir köşesi şehit kanı ve anaların gözyaşı ile sulanırken, şehitlerimizin ruhunu incitmemek, gözyaşı döken şehit yakınlarımızın acılarına ortak olmak ve yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak evlatlarımızı derslerinde rahatsız etmemek adına, MHP Antalya teşkilatları olarak, müzik sistemli, gürültülü seçim kampanyası yapmama kararı aldık."

Bütün siyasi partilere çağrıda bulunan Kaya, "Bu şehitler hepimizin şehitleri, emanetleri hepimizin emaneti. Evlatlar, hepimizin evladı. Gelin hep birlikte bu sürecin maneviyatına uygun bir seçim süreci geçirelim. İnşallah bizim gösterdiğimiz hassasiyeti diğer siyasi partiler de gösterir" ifadesini kullandı.