Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Antalya Valisi Türker: - "2 görevlinin memura hakaret olayı yaşandı. Onun dışında cep telefonuyla oy pusulasını çekenler, farklı yerde oy kullananlar oldu ancak çok büyük abartılacak bir husus yok"

ANTALYA (AA) - Antalya Valisi Muammer Türker, seçim kapsamında oy verme sürecinde önemli bir olay yaşanmadığını bildirdi.

Vali Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da bir milyon 568 bin seçmenin bulunduğunu, il genelinde 4 bin 692 sandıkta oy kullanıldığını belirtti.

Antalya'nın bir huzur kenti olduğunu ifade eden Türker, şu ana kadar alınan değerlendirmelerin de kentin bu özelliğini koruduğunu vurguladı.

Küçük çaplı bazı olaylar yaşandığına işaret eden Muammer Türker, "2 görevlinin memura hakaret olayı yaşandı. Onun dışında cep telefonuyla oy pusulasını çekenler, farklı yerde oy kullananlar oldu ancak çok büyük abartılacak bir husus yok. Antalya'da oy kullanma süreci gayet huzurlu bir şekilde geçti" diye konuştu. 

Seçim sayım sürecinde de herhangi bir olayın yaşanmamasını istediklerini anlatan Türker, sürecin gerek seçim kurullarında gerekse, sandık başlarında huzurlu bir şekilde gelişmesi temennisinde bulundu. 

Vali Türker, seçimin Antalya ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi. 

- Muğla

Muğla Valisi Amir Çiçek ise il genelinde 2 bin 76 sandıkta oy kullanıldığını bildirdi.

Seçimlerin huzur içinde geçtiğini anlatan Çiçek, "Önemli bir sorun yaşanmadı. Sadece Bodrum'un Mumcular Mahallesi'nde bir kişi, oy pusulasının fotoğrafını çekerken yakalandı" dedi.

Bu arada Muğla'da haklarında arama kararı bulunan 110 kişi sandık başında gözaltına alındı, 19'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

- Isparta

Isparta'da ise  Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il genelinde çeşitli suçlardan aranan 12 kişiyi oy kullandıktan sonra gözaltına aldı.