Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Antalya'dan AK Parti ve CHP 5'şer, MHP 3, HDP de 1 milletvekili çıkarmaya hak kazandı - Bir önceki genel seçimlere göre CHP ve MHP milletvekili sayılarını korudu, AK Parti ise 1 milletvekili kaybetti - 2011 genel seçimlerine göre Antalya'da AK Parti ve CHP'nin oy oranları düşerken, MHP'nin oyu 1 puan arttı

ANTALYA (AA) - Kesin olmayan sonuçlara göre, Antalya'dan AK Parti ve CHP 5'şer, MHP 3, HDP de 1 milletvekili çıkarmaya hak kazandı.

AK Parti 'den Antalya Milletvekili olarak Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve Sena Nur Çelik TBMM'ye girecek. CHP'den Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, HDP'den ise Saruhan Oluç Meclis'e gidecek.

Bir önceki genel seçimle kıyaslandığında CHP ve MHP milletvekili sayılarını korudu, AK Parti ise 1 milletvekili kaybetti.

Antalya'da bir önceki genel seçime göre AK Parti'nin yüzde 39,29 olan oy oranı yüzde 35,07'ye, CHP'nin yüzde 33,22 olan oy oranı yüzde 32,74'e düştü. MHP'nin oy oranı ise yüzde 20,87'den yüzde 21,88'e yükseldi. 

Antalya'da oyların yüzde 7,05'ini almayı başaran HDP de kentten 1 milletvekili çıkardı.