Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- MHP Antalya Milletvekili Günal: - "HDP'nin Antalya'da bu kadar oy almasını, CHP'den kayma da desek, AK Parti'den kayma da desek, tam olarak adlandıramıyorum. Sosyolojik olarak üzerinde durulması gereken bir konu"

ANTALYA (AA) - MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, "HDP'nin Antalya'da bu kadar oy almasını, CHP 'den kayma da desek, AK Parti 'den kayma da desek, tam olarak adlandıramıyorum. Sosyolojik olarak üzerinde durulması gereken bir konu" dedi.

Parti binasında AA muhabirine açıklamada bulunan Günal, şu anda gayri resmi sonuçların alındığını, hala omzunda torbayla yüzlerce sandık sorumlusunun adliyelerde beklediğini, resmi rakamlar açıklanmadan tam olarak bir şey söylemenin mümkün olamayacağını söyledi.

Resmi olmayan sonuçlara göre HDP'nin barajı aştığını, AK Parti'nin de tek başına hükümet kuramaz durumda bulunduğunu kaydeden Günal, "Açıkçası biz de yüzde 20'nin altında olacağımızı beklemiyorduk" ifadesini kullandı.

Günal, "Türkiye'nin ötesinde HDP'nin Antalya'da bu kadar oy almasını, CHP'den kayma da desek, AK Parti'den kayma da desek, tam olarak adlandıramıyorum. Sosyolojik olarak üzerinde durulması gereken bir konu" diye konuştu.

Şu anda taşra oylarının sayıldığını, bu nedenle oy oranlarında 1-2 puan oynama olabileceğini bildiren Günal, MHP'nin oyunu artırdığını fakat beklediğini tam anlamıyla bulamadığını dile getirdi.

- MHP Antalya İl Başkanı Kaya

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya da Antalya'da 4 veya 5 milletvekili beklentileri olduğunu belirterek, "MHP olarak kendimizi korumuş görünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

HDP'nin oy oranını yükselttiğini dile getiren Kaya, " AKP 'nin Oslo görüşmelerinde vermiş olduğu imtiyazlar neticesinde Türk milletinin kucağına ciddi bir bomba bırakılmıştır. Seçim sonuçlarına bakarsanız, Doğu ve Güneydoğu'nun artık teslim edildiği ve artık yeni bir haritanın oluştuğu gözlemlenmektedir" dedi.

MHP, Antalya'da ilk 4 sırada Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı ve Adem Uslu'yu milletvekilliğine aday göstermişti.