Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- HDP Antalya il örgütü, milletvekili genel seçiminde elde edilen başarıyı düzenledikleri etkinlikle kutladı - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Oluç: - "2015'te demokratik muhalefetin ana odağı olduk, 2019'da HDP iktidar ortağı olacak"

ANTALYA (AA) - HDP'nin genel seçimlerde yüzde 10 barajını aşması, Antalya'da kutlandı. 

HDP İl Başkanlığı önünde yapılan kutlamalara katılan vatandaşlar, halay çekip partilerinin başarısını kutladı.

Resmi olmayan sonuçlara göre HDP'den Antalya milletvekili seçilen HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, yaptığı konuşmada, uzun bir seçim kampanyası dönemi yaşadıklarını belirterek, Antalya'da ve  Türkiye 'nin bir çok ilinde çok yoğun çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Oluç, seçimde büyük başarı kazandıklarını vurgulayarak "Hedeflediğimiz gibi 33 yıldır önümüze koymuş oldukları barajı, damla damla sel olduk, yıktık geçtik. Türkiye'nin birçok yerinden 80 milletvekilimizi  Ankara 'ya gönderdik. Türkiye'nin 3. büyük partisi olduk. Hepinize helal olsun" diye konuştu.

Oluç, seçim döneminde saldırılara maruz kaldıklarının iddia ederek, "Çok değerli kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, yoldaşlarımız yaşamını yitirdi. Onlar için çok üzüldük. Onları unutmayacağız. Onların canları gitti ama bizim için çok  çalıştılar. Bir an bile bizim çalışmamızdan geri durmadılar. Çocuklarını HDP'ye, barış ve demokrasi mücadelesine siper ettiler onları unutmayacağız" dedi.

Halka verdikleri sözleri gelecek günlerde tutacaklarını ve gereklerini yerine getireceklerinin altın çizen Oluç, seçim başarısını ileriye götürmek için çalışacaklarını vurguladı. 

Oluç, toplumdan güçlü bir destek aldıklarını belirterek, "O kadar sorumluluk taşıyan bir yere getirdiler ki, HDP Türkiye'nin demokratik muhalefetinin esas odağı oldu. 2015'te demokratik muhalefetin ana odağı olduk, 2019'da Halkların Demokratik Partisi iktidar ortağı olacak" ifadesini kullandı.  

Kutlama alanında bazı vatandaşların ellerinde Türk bayrağı olduğu gözlendi.