Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- CHP Antalya İl Başkanı Esen: - "Partimiz eşitsiz, adil olmayan seçim ortamından oylarını ve milletvekili sayısını koruyarak çıktı"

ANTALYA (AA) - CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, partilerinin eşitsiz, adil olmayan seçim ortamından oylarını ve milletvekili sayısını koruyarak çıktığını bildirdi.

Esen, yaptığı yazılı açıklamada, iktidar partisinin Türkiye 'de olduğu gibi Antalya'da da tüm devlet imkanlarını hukuk kurallarına aykırı şekilde sonuna kadar kullanmasına, yasaklarının neredeyse tamamını ihlal ederek yürüttüğü seçim çalışmalarına rağmen seçimden büyük bir erime ve oy kaybıyla çıktığını iddia etti.

"Partimiz eşitsiz, adil olmayan seçim ortamından oylarını ve milletvekili sayısını koruyarak çıktı" ifadesini kullanan Esen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Ayrıca başka partilere giden emanet oylar da hesaba katıldığında Cumhuriyet Halk Partisi 'nin Antalya'da yükselişte olduğu görülmektedir. Seçim yasaklarını ihlal eden tüm devlet görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı bildirir, seçim sonuçlarının Antalya'ya ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim."