Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- HDP Antalya Milletvekili Oluç: - "Antalya'nın her yerinde, bütün ilçelerinde, köylerinde var olduğumuzu, siyaset yaptığımızı fikirlerimizle, kimliğimizle, ana dilimizle, kültürümüzle bu toplum içinde bir değerimiz olduğunu herkese bir kez daha göstermiş olduk"

ANTALYA (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, "Antalya'nın her yerinde, bütün ilçelerinde, köylerinde var olduğumuzu, siyaset yaptığımızı fikirlerimizle, kimliğimizle, ana dilimizle, kültürümüzle bu toplum içinde bir değerimiz olduğunu herkese bir kez daha göstermiş olduk" dedi.

Kemer'in Göynük Mahallesi'nde partisi tarafından düzenlenen seçim kutlamasına katılan Oluç, seçmenlere teşekkür etti.

Oluç, "Antalya'da çalışmaları büyük bir huzur içinde sürdürebildik. Bazı yerlerde taciz saldırıları oldu ama bu bizi geriletmedi. Sonunda Antalya'nın her yerinde, bütün ilçelerinde, köylerinde var olduğumuzu, siyaset yaptığımızı fikirlerimizle, kimliğimizle, ana dilimizle, kültürümüzle bu toplum içinde bir değerimiz olduğunu herkese bir kez daha göstermiş olduk" dedi.

Türkiye 'de eşitliğin, adaletin özgürlüğün, barışın ve demokrasinin gelişmesi için adım atacaklarına söz verdiklerini hatırlatan Oluç, bu seçim döneminde kendilerine oy verenlerin hepsinin politikalarını benimsememiş olabileceğini bildiklerini, ancak verilen oyların değerini kendilerinin bildiğini söyledi. 

Seçim vaatlerini yerine getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını da söyleyen Oluç, "Bu dönemde atacağımız her adım HDP'yi büyütecektir.  Bu kutlamaların her biri aslında önümüzdeki günlerde daha büyük kutlamaların, başarıların müjdecisidir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından partililer müzik eşliğinde eğlendi.