Milletvekili genel seçimleri

Milletvekili genel seçimleri
Milletvekili genel seçimleri
- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Oluç: - "Farklı partilerden olsa da bize güvenmiş olanlara verdiğimiz sözü Ankara'da yerine getireceğiz ve herkes bize verdiği oyları helal edecek"

ANTALYA (AA) - HDP Eş Genel Başkan  Yardımcısı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Saruhan Oluç, farklı partilerden olsa da kendilerine güvenenlere verdikleri sözü Ankara 'da yerine getireceklerini belirterek, "Herkes bize verdiği oyları helal edecek" dedi.

Oluç, HDP İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada,  Türkiye 'ye verdikleri sözü bu akşam itibarıyla gerçekleştirmeye başladıklarını söyledi.

HDP'nin barajları yıktığını ifade eden Oluç, "Damla damla sel olduk, barajları aştık ve yeni bir Türkiye'nin kapısını araladık" dedi.

Oluç, Antalya'da il ve ilçe teşkilatı olarak çok çalıştıklarını, imkansızlıklara rağmen sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşarak politikalarını vatandaşlara anlattıklarını kaydetti.

Akdeniz bölgesinde Adana ve Mersin'den sonra Antalya'dan da temsilci çıkardıklarına değinen Oluç, şöyle konuştu:

"Bu, çok önemlidir. Bugüne kadar 1,5 aydır burada çalışmış, emek harcamış olan bütün arkadaşlarıma hem partimin genel merkezi hem de kendi adıma çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. 'Siz varsınız' diye Türkiye, demokrasiye yürüyor. Türkiye, adaleti ve eşitliği tanıyacak. Siz var olmasaydınız Türkiye, karanlıkta kalacaktı. Bugün Antalya'da bize oy vermiş olan, diğer partilerin seçmeni olup da güvenmiş, bize oy vermiş, bize iradesini teslim etmiş bütün yurttaşlarımızın haklarını savunacağız. Farklı partilerden olsa da bize güvenmiş olanlara verdiğimiz sözü Ankara'da yerine getireceğiz ve herkes bize verdiği oyları helal edecek.

Bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz. Yeni bir Türkiye'yi, demokratik bir cumhuriyeti, ortak demokratik vatanımızı ve demokratik ulusu hep birlikte inşa edeceğiz. Hepimize kolay gelsin, yolumuz açık olsun."

Oluç'un konuşması sırasında bazı partililer gözyaşlarını tutamadı.