Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- CHP ve HDP Antalya'daki sandık sonuçlarına itiraz etti

ANTALYA (AA) - CHP Antalya'daki 5 ilçede, HDP ise 7 ilçede bazı sandık sonuçlarına itirazda bulundu.

CHP İl Başkanlığı vekili avukat Pınar Toğaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerinin daha çok maddi hatalara itiraz ettiklerini söyledi. 

Alanya, Manavgat, Muratpaşa, Aksu ve Kepez ilçelerindeki sandık sonuçlarına itiraz ettiklerini kaydeden Toğaç, "Elimize geçen ıslak imzalı tutanaklarla, YSK'nın tutanakları birbirini tutmadığı için sayım sonuçlarına itiraz ettik" dedi.

Başka siyasi partilere ait olmasına rağmen AK Parti'ye yazılmış oylar tespit ettiklerini iddia eden Pınar Toğaç, kendilerinin bine yakın oylarının kayıp olduğunu da öne sürdü.

Toğaç, Antalya'daki 5 bin 200 tutanağı tek tek inceleyemediklerine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Süre çok kısıtlı, seçim bitiyor ve iki gün içinde itiraz etme hakkınız var ama 5 bin tutanağı tek tek inceleme şansınız olmuyor. Biz sadece elimizdeki tutanakları inceleyebildik. Tek tek incelersek, bu sayılar 2 binlere de ulaşacaktır. Diğer partiler de itiraz edebilselerdi sayı bayağı değişirdi."

CHP İl Başkanı Semih Esen ise 5 ilçeden biri olan Muratpaşa'da, İlçe Seçim Kurulu'nun itirazlarını kabul ettiğini bildirdi.

- HDP sandık sonuçlarına itiraz etti

HDP İl Başkanlığı vekili avukat Deniz Yıldırım da kendi sonuçları ile YSK'nın açıkladığı sonuçların birbiriyle uyuşmadığını savundu.

Antalya'nın Kemer, Korkuteli, Serik, Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerindeki bazı sandıklar ile Alanya ilçesindeki tüm sandıklar için itirazda bulunduklarını belirten Yıldırım, "Seçmenimizin fazla olduğu bazı sandıklarda bize bir veya sıfır oy çıkmış, onlarla ilgili sayım istedik. Adil bir seçim sonucu için uğraşıyoruz. Diğer partilerin de oyları eksik yazılmış. Yetiştirebildiğimiz kadar onlar için de itiraz ettik" diye konuştu.