Milli dalgıç Ercümen, bu kez "küçük Aylanlar" için daldı

Milli dalgıç Ercümen, bu kez "küçük Aylanlar" için daldı
Milli dalgıç Ercümen, bu kez "küçük Aylanlar" için daldı
- Ercümen, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışırken denizlerde ölen sığınmacı çocuklara dikkati çekmek için Side Sualtı Müzesi'nde dalış yaptı - Ercümen: - "Daha önce rekor denemesinde bir araya geliyorduk, bugün ise insanlık adına yaşanan bir drama dikkati çekmek için buradayız. Umarım ölümler son bulur"

ANTALYA (AA) - Dünya Serbest Dalış Rekortmeni ve milli dalgıç Şahika Ercümen, hayatlarını kaybeden sığınmacı çocuklara dikkati çekmek için Antalya'nın Manavgat ilçesinde dalış yaptı.

Antalya Deniz Ticaret Odasının girişimleriyle Suriyeli sığınmacılar ve hayatlarını kaybeden çocuklara dikkati çekmek için Side Sualtı Müzesi'ne gelen Ercümen, burada dalışını gerçekleştirdi.

Dalış nedeniyle düzenlenen etkinliğine AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Dünya Serbest Dalış Rekortmeni emekli SAS komandolarından Ahmet Gülaydın, Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ve dalgıçlar katıldı.

Side Limanı'ndan tekne ile hareket edilerek yaklaşık 1,5 mil açıkta bulunan ve 5 ana temadan oluşan Side Sualtı Müzesi'ne yapılan dalışta milli sporcu Ercümen'e, 8 dalgıç da eşlik etti.

Dalış sonrası gazetecilere açıklama yapan Encümen, bu kez rekor denemesi için değil insanlık için daldığını söyledi.

Antalya Deniz Ticaret Odasının katkılarıyla hazırlanan su altı müzesindeki çocuk bahçesinde bulunan çocuk heykellerine çiçek bıraktıklarını ifade eden Ercümen, "Daha önce rekor denemesinde bir araya geliyorduk, bugün ise insanlık adına yaşanan bir drama dikkati çekmek için buradayız. Umarım ölümler son bulur" diye konuştu.

Geçtiğimiz ay Kaş'ta rekor denemesi sırasında rahatsızlandığı hatırlatılan Ercümen, sağlığının iyi olduğunu, yaz aylarında tekrar rekor denemesi yapacağını ifade etti.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da dalışa destek vermek için Şahika Ercümen'in yanında olduklarını söyledi.