Milli güreşçi Dede'den Başkan Genç'e ziyaret

Milli güreşçi Dede'den Başkan Genç'e ziyaret
Milli güreşçi Dede'den Başkan Genç'e ziyaret
- Milli güreşçi Dede, Döşemealtı Belediye Başkanı Genç'i makamında ziyaret etti - Başkan Genç: - "Milli sporcumuzdan önce Avrupa sonra da dünya şampiyonluğu bekliyoruz"

ANTALYA (AA) - Döşemealtı ilçesinde doğup büyüyen, spor hayatına ise Ankara 'da devam eden milli güreşçi Yunus Emre Dede, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret etti.

Başkan Genç, ziyarette yaptığı konuşmada, üst üste 5, toplam da ise 6 Türkiye şampiyonluğu bulunan milli güreşçi Dede'nin her geçen gün daha büyük hedeflere yaklaştığını söyledi.

Dede'nin başarılarından mutluluk duyduğunu ifade eden Genç, milli sporcuya ödül verilmesi için konuyu belediye meclisine taşıyacağını kaydetti.

  - "Avrupa ve dünya şampiyonluğu bekliyoruz"

Dede'nin gençlere örnek bir sporcu olduğunu dile getiren Genç, şunları kaydetti:

"Yunus Emre Dede bu toprakların evladı. Milli sporcumuzu yalnızca başkan olarak değil ağabeyi olarak da destekliyoruz. Her zaman onun yanında olacağız. Hem Antalya'yı hem de Türkiye'yi başarılarıyla gururlandırdı. Avrupa ve dünya arenasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor ve başarılar diliyoruz. Milli sporcumuzdan önce Avrupa sonra da dünya şampiyonluğu bekliyoruz." 

Milli sporcu Dede de bu yıl iki Avrupa bir de dünya şampiyonasında mücadele edeceğini anlattı.

Amacının Türkiye'ye önce Avrupa sonra da dünya şampiyonluğu kazandırmak olduğunu belirten Dede, "Ay yıldızlı bayrağımızın eşliğinde İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmeyi hedefliyorum" dedi.