Milli motosikletçi Razgatlıoğlu'na coşkulu karşılama

Milli motosikletçi Razgatlıoğlu'na coşkulu karşılama
Milli motosikletçi Razgatlıoğlu'na coşkulu karşılama
- Hollanda'nın Assen kentiyle aynı adı taşıyan pistte yapılan yarışta birinci olan Toprak Razgatlıoğlu, Alanya ilçesinde coşkuyla karşılandı

ANTALYA (AA) - Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Avrupa Superstock 600 Şampiyonası'nın Hollanda'da düzenlenen üçüncü ayağında damalı bayrağı gören Toprak Razgatlıoğlu, kupasıyla geldiği Alanya ilçesinde motosikletçiler tarafından karşılandı.

Gazipaşa Havaalanı'nda motosiklet tutkunları tarafından karşılanan Razgatlıoğlu, oluşturulan konvoyla Alanya ilçesine geçti. Babasına ait işyerinde tebrikleri kabul eden Razgatlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, üçüncü yarışında da birinci geldiğini söyledi.

Ülkeye güzel ve mutlu şekilde döndüğünü dile getiren Razgatlıoğlu, "Şimdilik hedefim Superstock'ta Avrupa şampiyonu olmak ve ardından dünya şampiyonasında yarışmayı hak etmek. Böylece Sofuoğlu (Kenan) ile takım arkadaşı olup beraber yarışacağız" dedi.

Hollanda'nın Assen pistinde düzenlenen yarışla 3'üncü birinciliğini elde ettiğini anlatan Razgatlıoğlu, diğer etaplarda da birinci olmayı hedeflediğini kaydetti.

"Tek Teker Arif" lakaplı babası Arif Razgatlıoğlu da Kenan Sofuoğlu'nun oğluna verdiği desteğe işaret etti.

Sofuoğlu'nun bir üst klasmanda yarıştığını kaydeden Razgatlıoğlu, "Toprak'a oğlu, kardeşi gibi büyük bir destek veriyor. İkisi birden Avrupa'da başarılı dereceler alıyorlar. Avrupa'da çocuğum için 'Durdurulamıyor' haberi çıkıyor. İspanya, İtalya'da başarılı motorculara büyük ilgi var ama Türkiye 'de öyle çok büyük bir ilgi görülmüyor. Bu ilgi sadece Alanya'da var" diye konuştu.