MİT tırlarını durduran 5 savcının görevden uzaklaştırılması

MİT tırlarını durduran 5 savcının görevden uzaklaştırılması
MİT tırlarını durduran 5 savcının görevden uzaklaştırılması
- Görevden uzaklaştırılan Antalya Cumhuriyet Savcısı Bağrıyanık: - "Bu konuyla ilgili neyle suçlandığıma ilişkin herhangi bir tebligat yapılmadı. Savunma da vermedim. Neyle suçlandığımı bilmiyorum" - "Benim meslek yaşamımda referansım sadece ve sadece hukuk oldu"

ANTALYA (AA) - MİT tırlarının durdurulması ve aranmasında görev alan cumhuriyet savcılarından Antalya Cumhuriyet Savcısı Süleyman Bağrıyanık, "Bu konuyla ilgili neyle suçlandığıma ilişkin herhangi bir tebligat yapılmadı. Savunma da vermedim.  Neyle suçlandığımı bilmiyorum" dedi.

Bağrıyanık, AA muhabirlerine yaptığı açıklamada, neyle suçlandığını bilmediğini söyledi.

Bugün sosyal medya ve medyadan HSYK'dan görevden el çektirildiğini öğrendiğini anlatan Bağrıyanık, şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili neyle suçlandığıma ilişkin herhangi bir tebligat yapılmadı. Savunma da vermedim. Neyle suçlandığımı bilmiyorum. Benim meslek yaşamımda referansım sadece ve sadece hukuk oldu. Savunmam için tebligat yapıldığında neyle suçlandığımı öğreneceğim. Ondan sonra da söyleyeceklerimi söyleyeceğim. Bu kadar."

HSYK 2. Dairesince cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıklıoğlu'nun, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden uzaklaştırılmalarına karar verilmişti.