Moldovalı heyetten, Vali Türker'e ziyaret

Moldovalı heyetten, Vali Türker'e ziyaret
Moldovalı heyetten, Vali Türker'e ziyaret
ANTALYA (AA) - Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanlığı Genel Sekreteri Anatol Vangheli, Antalya Valisi Muammer Türker'i ziyaret...

ANTALYA (AA) - Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakanlığı Genel Sekreteri Anatol Vangheli, Antalya Valisi Muammer Türker'i ziyaret etti.

Moldova'nın  Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu ile Antalya'ya gelen Vangheli, ziyarette, Vali Türker'i Moldova Fahri Konsolosluğu'nun açılış törenine davet etti.

Antalya'yı Moldova'da bir şehirle kardeş şehir yapmayı planladıklarını ve EXPO 2016 Antalya'ya katılmayı düşündüklerini ifade eden Vangheli,  Türkiye ve Moldova arasındaki vizenin kaldırılmasının turizme büyük katkı sağladığını vurguladı.

Bu sayede Türkiye'ye gelen Moldovalı turist sayısında artış olduğunu anlatan Vangheli, imzalanan serbest ticaret anlaşmasının parlamentolar tarafından da onaylandığı takdirde, ekonomik ilişkilerin çok gelişeceğinin altını çizdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Türker de iki ülke arasındaki potansiyelin başta turizm sektörü olmak üzere nasıl geliştirileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Türker, Türkiye'ye gelen Moldovalı turistlerin yüzde 40'ının Antalya'ya geldiğini kaydetti.