Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6. yılında dualarla anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6. yılında dualarla anıldı
Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 6. yılında dualarla anıldı
-BBP Genel Başkan Yardımcısı Çayır: - "Muhsin başkan mücadelesini dünyanın neresinde bir mazlum kanı akıyorsa onu durdurmak için verdi"

ANTALYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, "Muhsin başkan mücadelesini dünyanın neresinde bir mazlum kanı akıyorsa onu durdurmak için verdi" dedi.

Antalya Alperen Ocakları tarafından, BBP'nin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Çanakkale Şehitleri için Şoförler ve Otomobilciler Odası Düğün salonunda anma programı düzenlendi.

Çeşitli partilerin temsilcileri ile çok sayıda kişinin katıldığı programda, Mevlid-i Şerif okutuldu, dualar edildi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamından kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterisinin ardından konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Çanakkale şehitlerini rahmetle ve minnetle andıklarını bildirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun karlı bir günde katledildiğini söyleyen Çayır, Yazıcıoğlu'nun yaşamıyla ve davranışlarıyla örnek alınacak bir kişi olduğunu vurguladı.

Yazıcıoğlu'nun Türkiye 'deki mazlumların yanı sıra Suriye , Kırım, Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum müslüman varsa onun acısını ve davasını içinde hissettiğini kaydeden Çayır, şöyle konuştu:

"O hiçbir zaman Allah'ın birliği ve peygamberin risalesinin tartışılmasına izin vermezdi. Bunların dışındaki her şeyin insanlarla konuşulmasında sakınca görmezdi. Muhsin başkan mücadelesini dünyanın neresinde bir mazlum kanı akıyorsa onu durdurmak için verdi. Dava adamı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolunda yürüyen insanlarla mücadeleye devam edeceğiz."