Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, spor salonu tanıttı

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, spor salonu tanıttı
Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, spor salonu tanıttı
- Uysal: - "Toplumumuzun yararlanacağı hizmetleri veriyoruz"

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güzeloba İlk ve Ortaokulu'nun yapımına devam edilen  spor salonunu tanıttı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Muratpaşa Belediyesi arasında "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında imzalanan protokol gereğince yapılacak 21 spor salonundan üçüncüsü olan Güzeloba İlk ve Ortaokulu Muratpaşa Belediyesi Spor Salonu, düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Belediye Başkanı Uysal, törende yaptığı konuşmada, Dilşat Refizade ve Ermenek İlkokulu spor salonlarının ardından üçüncü spor salonunun da tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Onbinlerce çocuk ve yetişkinin salonlarda spor yaparak daha sağlıklı ve mutlu olacağını vurgulayan Uysal, "Toplumumuzun yararlanacağı hizmetleri veriyoruz. Bu, altta kalanın canı çıkmasın mantığıdır. Toplumsal eşitsizliği bir nebze olsun giderme mantığıdır. Bu, insanımızın kendisini Muratpaşalı kimliğinin bir parçası hissetmesi mantığıdır" dedi.

Başkan Uysal, daha sonra spor salonu hakkında bilgi verdi. 

Törene Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

645 bin liraya mal olması planlanan Güzeloba İlk ve Ortaokulu Muratpaşa Belediyesi Spor Salonu'nda revir, basketbol ve voleybol sahaları, bay bayan soyunma odaları, ikişer bay bayan tuvalet, ikişer bay bayan duş, bir engelli tuvaletinin yanı sıra 120 seyirci kapasiteli tribün bulunacak.

Spor salonundan mesai saatleri içerisinde öğrenciler, diğer zamanlar ve hafta sonları da vatandaşlar yararlanacak.