Muratpaşa Belediyesi, 262 çocuğu sünnet ettirdi

Muratpaşa Belediyesi, 262 çocuğu sünnet ettirdi
Muratpaşa Belediyesi, 262 çocuğu sünnet ettirdi
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 4-11 yaş arası 262 çocuk sünnet ettirildi.Muratpaşa Belediyesinden yapılan...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 4-11 yaş arası 262 çocuk sünnet ettirildi.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Konuksever Stadyumu'nda düzenlenen törene 2 bin kişi katıldı. 4-11 yaş arasındaki 262 çocuğu sünnet şöleni, ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle sade bir kutlama yapıldı.

Mevlit okutularak başlatılan sünnet şöleninde, çocukların balon oyun parkı, palyaço, dans ve illüzyon gösterileri gerçekleştirildi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sünnet şölenine katkılarından dolayı mahalle muhtarları ve bazı hastanelere teşekkür plaketi verdi.

Törende konuşan Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, belediyecilik anlayışının Belediye Başkanı Ümit Uysal döneminde değiştiğini belirterek, "Gerçek belediyeciliğin eşit hizmet, insana dokunmak ve sosyal belediyecilik olduğunu başkanımız hepimize göstermiştir. Kreşler, eğitim merkezleri, yaşlı evleri hep insana dokunan projelerdi. Şimdi bu projelerden biri olan sünnet şölenindeyiz" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sünnet çocukları arasında yer alan 7 yaşındaki bedensel engelli Metehan Umut Aksoy'un yanına giderek yakından ilgilendi. Uysal, "Bu paylaşımın parçası oldukları için hastanelerimize teşekkür ediyorum. Sponsorlarımız bu kentte yaşıyorum, iş yapıyorum, bu kentte paylaşayım diyen işletmelerdir" diye konuştu. 

Belediye çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Uysal, şunları kaydetti:

"İnsanı merkeze alan bir modelle belediyecilik çalışması yapıyoruz. İnsanlarımızla her şeyi paylaşalım, komşu olalım. Bütün kenti birbiriyle komşu yapabilmek için, kimsenin yalnız olmadığı, komşusu açken tok yatılmayan bir şehir olabilmek için çaba sarfediyoruz. En büyük projemiz insan. Sokakta büyüyen çocuk kalmasın istiyoruz. Çocuklarımızı sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız mutlu olsun, birbirleriyle kardeşçe yaşasınlar."