Muratpaşa Belediyesi araç parkına 85 yeni araç katıldı

Muratpaşa Belediyesi araç parkına 85 yeni araç katıldı
Muratpaşa Belediyesi araç parkına 85 yeni araç katıldı
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi araç parkına 15 milyon lira değerinde 85 yeni araç alındığı bildirildi. Muratpaşa Belediyesinden yapılan...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi araç parkına 15 milyon lira değerinde 85 yeni araç alındığı bildirildi. 

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamada, asfalt freze, kamyon, konteyner yıkamalı çöp toplama, yol süpürme, cenaze yıkama, ekskavatör, hasta nakil ambulansı gibi 85 araç Muratpaşa Belediyesi araç parkına eklendi.

Devlet Malzeme Ofisi'nden satın alınan araçlar için gerçekleştirilen törende, 85 yeni aracı Belediye Başkanı Ümit Uysal tanıttı. Uysal, makineleriyle insan hayatını kolaylaştırdıklarını belirterek, "Bir yıllık süreçte 15 milyon liralık araç aldık. Buna rağmen, genel anlamda bütçemiz 1 milyon lira fazla verdi" dedi.

Evde bakım, engelli vatandaşlara yardım, Turunç Masa, etüt merkezleri, asgari ücretle çalışan annelerin çocukları için kreşler gibi hizmetleri yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Uysal, "Bu araçlar halkın parasıyla alınmıştır. Bunun hiç unutulmaması gerekir. Halkımıza en iyi hizmeti vermek için kullanılacaktır. Halkımız, bizi seçmiş, geçici olarak görev vermiştir" diye konuştu.

Uysal daha sonra, araç filosuna yeni eklenen yol süpürme aracıyla test sürüşü yaptı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  lira

  ,

  ,

  başkan

  ,

  engelli

  ,

  nakil