Muratpaşa Belediyesinden ilkokula spor salonu

Muratpaşa Belediyesinden ilkokula spor salonu
Muratpaşa Belediyesinden ilkokula spor salonu
ANTALYA (AA) -  Muratpaşa Belediyesi tarafından yaptırılacak Dilşat Refizade İlkokulu Spor Salonu'nun temeli törenle atıldı. Muratpaşa Belediyesi...

ANTALYA (AA) -  Muratpaşa Belediyesi tarafından yaptırılacak Dilşat Refizade İlkokulu Spor Salonu'nun temeli törenle atıldı. 

Muratpaşa Belediyesi Dilşat Refizade İlkokulu Spor Salonu temel atma törenine Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karabacak, meclis üyeleri, müdürler, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Başkan  Ümit Uysal, okullara spor salonu projesine oldukça önem verdiklerini söyledi. Sosyal çalışma standartlarından birinin de spor salonları olduğuna değinen Uysal, "Çocuklarımız ömür boyu spor yapsınlar istiyoruz. İnsanın sağlıklı, zinde, bedenini, ruhunu ve biyolojisini ayakta tutan en önemli unsur spordur. Bu yaklaşımımızdan dolayı okullarımıza spor salonu yapıyoruz. En büyük isteğim Muratpaşamız'da insanlar her gün spor yapsın" diye konuştu.

Muratpaşa'da 21 okula spor salonu yapacaklarını ifade eden Başkan Ümit Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milli Eğitim Müdürlüğümüzle 21 okula spor salonu yapmak için protokol imzaladık. 14 okulumuza yapmamız için bir engel görünmüyor. İhale sorunu olan 7 okulu da kendi olanaklarımızla önümüzdeki yıllarda yapacağız. Bizim için her insan çok değerlidir ve her insana ayrı özen göstermeye çalışıyoruz. Hiçbir insanımız yalnız çaresiz bırakmıyoruz hemen yanında oluyoruz."

Temel atma töreninde Başkan Ümit Uysal, beton mikseri butonunun düğmesine, öğrencilerle bastı.