Muratpaşa Belediyesinden kütüphanede dijital dönem

Muratpaşa Belediyesinden kütüphanede dijital dönem
Muratpaşa Belediyesinden kütüphanede dijital dönem
- Meltem Mahallesi'nde hizmet verecek dijital kütüphanede bilgisayar ve tabletle istenilen yerde kitap okunabilecek

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi kütüphanecilikte dijital dönemi başlatıyor. 

Meltem Mahallesi'nde hazırlanan Muratpaşa Belediyesi Dijital Kütüphanesinin tüm altyapı çalışmaları tamamlandı. Yakın zamanda hizmet veremeye başlayacak kütüphane vatandaşlara, istedikleri kitaba internet üzerinden üzerinden ulaşıp okumalarına olanak tanıyacak. İnternet üzerinden üyelik sistemi ile çalışacak olan kütüphane dijital ortamdaki tüm kitaplara ulaşılmasını sağlayacak.

- "Zamandan ve mekandan bağımsız okuma"

Dijital kütüphanenin çalışma sistemi ve hazırlıklar hakkında bilgi veren Muratpaşa Belediyesi Kütüphane Müdürü Hüseyin İşcan, çalışmalarda son aşamaya geldiklerini söyledi.

Kütüphane için gerekli tüm anlaşmaları sağladıklarını belirten İşcan, "Vatandaşlarımız belediyenin web sitesi üzerinden yapılacak üyelik işlemlerinin ardından, dijital ortamdaki kitapları, bilgisayarları veya tabletleri aracılığıyla, zamandan ve mekandan bağımsız olarak okuyabilecek" dedi.

- "4 bin basılı kitap da var"

Meltem Mahallesi'nde hizmet verecek dijital kütüphaneye gelerek burada kitap okumak isteyen vatandaşlar için 10 bilgisayar bulunuyor. Ücretsiz internet hizmeti de sunulacak Muratpaşa Belediyesi Dijital Kütüphanesi'nde ayrıca 4 bin basılı kitap yer alıyor.

Kütüphanede şiir günleri, forumlar, imza günleri gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek. Kütüphaneye, geçtiğimiz günlerde Termessos'ta yaşamını yitiren şair Mehmet Erdem'in adının verilmesi planlanıyor.