Muratpaşa Belediyesinin kültür turları

Muratpaşa Belediyesinin kültür turları
Muratpaşa Belediyesinin kültür turları
- Falez AŞ: - "Şirketimiz tarafından Muratpaşa Belediyemizin dar gelirli kesimlere dönük kültür turları kesinlikle ticari değil, sosyal amaçlı bir projedir"

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesinin dar gelirli kesimlere dönük kültür turlarının ticari değil, sosyal amaçlı bir proje olduğu bildirildi.

Muratpaşa Belediyesi kuruluşu Falez AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, belediyenin kültür turu hizmetinin özel sektörle rekabet ediliyormuş gibi şikayetlere neden olduğu ve konuyla ilgili bazı haberlerin yapıldığı kaydedildi.

Söz konusu hizmetin tamamen sosyal bir proje olduğu ve ekonomik imkansızlıklar başta olmak üzere, çeşitli nedenlerle bugüne kadar kültür turu yapma imkanı bulamamış vatandaşlara dönük olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Ekonomik koşulları yeterli olmayan vatandaşlarımıza bu tür hizmetler sunmak belediyelerin diğer sosyal faaliyetleri gibi topluma karşı sorumlulukları arasındadır. Kültür turlarının, ücretsiz eğitim , ücretsiz plaj, ucuz ekmek, sosyal konut gibi hizmetlerden bir farkı yoktur. Antalya turizmi veya seyahat acenteleri sektörümüz milyonlarca yerli ve yabancı turiste hizmet sunan, dünya çapında ölçeğe sahip dev bir sektördür. Bu ölçekte bir sektörün bir ilçe belediyesinin sosyal hizmetinden etkilenmesi mümkün değildir."