Muratpaşa Belediyespor 20. yılını kutladı

Muratpaşa Belediyespor 20. yılını kutladı
Muratpaşa Belediyespor 20. yılını kutladı
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyespor, kuruluşunun 20'nci yılını düzenlediği etkinlikle kutladı.Kundu bölgesindeki bir otelde düzenlenen kutlamada,...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyespor, kuruluşunun 20'nci yılını düzenlediği etkinlikle kutladı.

Kundu bölgesindeki bir otelde düzenlenen kutlamada, terör saldırılarında şehitler olması nedeniyle eğlence düzenlenmedi. Geceye yağlı güreş , bayan hentbol, erkek ve kadın  futbol ile jimnastik sporcuları ve antrenörleri katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gecede yaptığı konuşmada, sporun insanların sağlığı için gerekli olduğunu ifade ederek, Türkiye 'deki spor faaliyetlerinin ise tamamen "çocukların heveslerinden ibaret olduğunu" savundu.

Okullarda yapılan sporun sadece üniversiteye hazırlık amaçlı olduğunu vurgulayan Uysal,  "Sporu yaşamın bir parçası haline getirememiş bir ülke durumundayız. Oysa spor, hayatı anlamlı kılan bir parçasıdır. İnsanın endorfin sağladığı kanıtlanmıştır. Çocuklarımıza spor alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor" dedi.

- "Harcadığımız emek ve yönettiğimiz bütçede azami dikkat ve hassasiyet göstermekteyiz"

Kulüp Başkanı Özgür Karagöz de kulübün temel felsefesinin özgüveni tam, ahlaklı, hedefleri olan sağlıklı ve başarılı sporcular yetiştirerek, kentin sportif kimliğine ve kültürüne katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Sağladıkları kurumsal ve toplumsal katkıların kendilerine yüklediği maddi ve manevi sorumluluğun farkında olduklarını ifade eden Karagöz, "Harcadığımız emek ve yönettiğimiz bütçede azami dikkat ve hassasiyet göstermekteyiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kulübümüz gerek ulusal, gerekse uluslararası bir çok başarıya imza atarak büyük bir marka olma yolunda emin adımlarla yürümektedir" diye konuştu.

- Takım yöneticilerine imzalı toplar hediye edildi

Slayt gösterisinin ardından Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu, bayan hentbol takımı kaptanı Sevilay İmamoğlu Öcal, erkek futbol takımı kaptanı Eren Çelik ve kadın futbol takımı kaptanı Esra Güler, kısa birer konuşma yaparak, desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a teşekkür etti.

Kulüp Başkanı Karagöz, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Uysal'a Atatürk tablosu hediye ederken, Başkan Uysal da Karagöz'e başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi.

Gecede, belediye başkanı Uysal kutlamanın düzenlediği otelin Genel Müdürü Bektaş Erbaş, sağlık sponsoru hastanenin Genel Müdürü Seyfettin Yahşi ile kulüp yöneticileri Arzu Akıncı, Ahmet Öztürk, Mustafa Çetin, Canip Can, Yener Altıntaş, Erdem Uğur,  Erhan Üstündağ ve Güreş antrenörü Kemal Yılmaz'a plaket takdim etti. 

Başkan Uysal ve kulüp başkanı Karagöz ayrıca, bayan hentbol takımı Antrenörü Birol Ünsal'a hentbol topunu, Kadın Futbol Sportif Direktörü Hüseyin Türk'e futbol topunu, Erkek Futbol Sportif Direktörü Mustafa Selçuk'a futbol topunu, Basketbol Şube Sorumlusu Erdem Uğur'a basketbol topunu gecenin anısına imzalayarak hediye etti.