Muratpaşa'da eğitim ve bilim merkezlerine kayıtlar sürüyor

Muratpaşa'da eğitim ve bilim merkezlerine kayıtlar sürüyor
Muratpaşa'da eğitim ve bilim merkezlerine kayıtlar sürüyor
- Geçen yıl faaliyete giren ve 600 öğrencinin eğitim gördüğü Zeytinköy ile Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezi'nde bu yıl 700 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi'nin geçen yıl faaliyete geçirdiği Zeytinköy ile Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezleri'nde yeni dönem kayıtları devam ediyor.

Geçen yıl 600 ilk ve ortaokul öğrencisinin eğitim gördüğü merkezlerden Zeytinköy Eğitim ve Bilim Merkezi'nde 2 Ekim'de, Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezi'nde ise kayıtlar 15 Ekim'de sona erecek.

Öğrencilerin ücretsiz olarak eğitim göreceği Zeytinköy ile Ermenek Eğitim ve Bilim Merkezleri'nde bu yıl 700 öğrencinin eğitim görmesi hedefleniyor.

Eğitim ve bilim merkezlerinde, Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinin yanı sıra, tiyatro, gitar, modern dans, halk oyunları, satranç ve spor dersleri ücretsiz olarak uzman eğitmenler tarafından verilecek. 

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Emin Sözen, eğitim ve bilim merkezlerinde bu yıl yaklaşık 700 öğrenciye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Sözen, "Temel derslerin yanı sıra, sportif ve kültürel derslerimizde yer alıyor. Kurslarımız haftanın 7 günü devam edecek" dedi.