Muratpaşa'da Engelsiz Kafe açıldı

Muratpaşa'da Engelsiz Kafe açıldı
Muratpaşa'da Engelsiz Kafe açıldı
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi tarafından 20 dönümlük alanda kurulan Engelsiz Kafe, hizmet vermeye başladı.Muratpaşa Belediyesince, geçici...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediyesi tarafından 20 dönümlük alanda kurulan Engelsiz Kafe, hizmet vermeye başladı.

Muratpaşa Belediyesince, geçici başkanlık konutu olarak kullanılan Şirinyalı Mahallesi eski Lara yolundaki 150 metrekarelik konut, engellilere, ailelerine ve kent yaşayanlarına hizmet vermek üzere yeniden düzenlendi.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaptığı konuşmada, belediyenin gelirini, insan hayatına harcadıklarını söyledi. Alanlara herkesin hayran kalacağı kuleler dikmeyi tercih etmediklerini belirten Uysal, "Bizim bir tek çılgın projemiz var, o da insanımız" dedi.

Bütün insanların kent kimliğinde kendisini paydaş hissettiği, kimsenin ezilmediği bir Muratpaşa oluşturmayı hedeflediklerini belirten Uysal, şöyle konuştu:

"Korumamız, gözetmemiz gereken insanları koruyalım, gözetelim diye bir belediyecilik tanzim ediyoruz. Bunları da sizlerin himmeti, sizlerin belediyemize ödediğiniz vergiler ile yapıyoruz. Engelli vatandaşımız 7 gün 24 saat belediyeyi telefonla aradığında belediyeden ekip gelsin, çalışan anne ise çocuğu sokakta büyüyorsa belediyenin çocuk kreşine gönderebilsin. Engelsiz kafe, spor ve yaşam alanında engelli çocuklarımız kısmen de olsa istihdam edilebilsin. Engelli vatandaşlarımız için açtığımız alanın Antalya'mıza ve Muratpaşa'mıza, hepimize hayırlı olmasını diliyorum."

- "Yaşamı ortak görme düşüncesi yayılsın"

Açılış töreninde konuşan Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Rahim Esgi de önceki görüşmelerinde Başkan Uysal'ın kendilerine, "Kardeş olamayız ama en azından kuzen olmaya çalışacağız" dediğini anlattı.

Uysal'a niyetleri için teşekkür eden Esgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz onlarla öyle tahmin ediyorum ki kuzen hatta birçok konuyu kardeşten öte paylaşan çok iyi arkadaşlar olma yolunda ilerliyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Murapaşa Belediyesinin yaşamı ortak görme düşüncesinin tüm Türkiye 'ye yayılmasını istiyorum. 7 Haziran tarihinde erişilebilir Türkiye, ulaşılabilir siyasetçiler istiyoruz."

Başkan Uysal, Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Rahim Esgi ve Antalya Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Kamil Çam'a görme engellilerin klavuz olarak kullandığı 250'şer beyaz baston hediye etti.