Muratpaşa'da kurslara büyük ilgi

Muratpaşa'da kurslara büyük ilgi
Muratpaşa'da kurslara büyük ilgi
ANTALYA (AA) - Muratpaşa Kaymakamlığı Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ile Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen meslek...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Kaymakamlığı Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ile Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen meslek edindirme ve hobi kurslarının sayısı gün geçtikçe artıyor. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Değirmenönü Kültür Merkezi'nde düzenlenen kursları ziyaret etti. Takı, resim, heykel, seramik, rölyef, sabun, mum ve aşçılık dallarında kurs görenlerle sohbet eden Uysal, öğretmenlerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uysal, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Muratpaşa'da hobi kurslarına katılan vatandaşların yaptıkları ürünleri satabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

Seyahat acenteleriyle görüşmeler yaptıklarına değinen Uysal, "Kursiyerlerimizin yaptıkları ürünleri Antalya'ya gelen yerli ve yabancı turistlere de satmaları için bir çarşı oluşturacağız. Önümüzdeki yıl kurs merkezlerimizin sayısını artırarak bu merkezlere yaklaşık 2 bin kişinin katılmasını sağlayacağız. Muratpaşa'da kültür ve sanat faaliyetlerini artıracağız" dedi.