Muratpaşa'da "Trafik Seninle Güvende" eğitimi

Muratpaşa'da "Trafik Seninle Güvende" eğitimi
Muratpaşa'da "Trafik Seninle Güvende" eğitimi
ANTALYA (AA) - Muratpaşa ilçesinde çocuklara "Trafik Seninle Güvende" eğitimi verildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, güvenli yaya ve...

ANTALYA (AA) - Muratpaşa ilçesinde çocuklara "Trafik Seninle Güvende" eğitimi verildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, güvenli yaya ve araç trafiği için başlatılan çalışma kapsamında Muratpaşa ilçesindeki okullara devam eden öğrencilere yönelik trafik eğitim programı düzenlendi.

Emniyet Müdürlüğü ile yürütülen çalışmalar çerçevesinde, 7-13 yaş arası çocuklara, trafik kurallarıyla güvenli trafik eğitimi, teorik ve pratik dersler verildi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, trafik eğitimini tamamlayan Vali Tuğlu İlköğretimokulu'na devam eden 35 çocuğa başarı belgelerini verdi.

Uysal, çocukların, trafikte güvende olmaları için eğitim başlattıklarını vurgulayarak, Muratpaşa'daki tüm okulların birinci sınıftan altıncı sınıfa kadar öğrencilerin tamamına bu eğitimi vereceklerini bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen "Trafik Seninle Güvende" Proje kapsamında çocuklar, teorik olarak trafik kuralları, trafik ışıklarını yaya ve sürücü olarak neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendiriliyor.